Yabancılar Hukuku

Tarih boyunca meydana gelmiş göç hareketlerinin merkezi olan ve hızla Asya, Afrika ve Ortadoğu bölgesinden göç alan Türkiye’de yabancı müvekkillerimize ikamet, çalışma izinleri müracaatı ve neticelendirilmesi konusunda çalışmalarda bulunmaktayız. Türkiye’nin büyüyen ve gelişen turizm, tarım, endüstri sektörleri sayesinde birçok yabancı yatırımcı Alanya’da iş kurmak ve yatırım yapmakarzusundadır. Daimi olarak Türkiye’de yaşayan yabancıların, belli bir süre geçtikten sonra vatandaşlığa başvuru hakkı elde etmektedirler. Bu işlemler sürecinde ise, birçok evrakın toplanması; tercüme edilmesi ve başvurunun takip edilmesi çok önemlidir. Daha önce birçok yatırımcının vatandaşlık başvurularını ve takibini yapmış bir büroyuz. Bu sayede geniş bir referans envaterine sahibiz. Antalya-Alanya’da vatandaşlık başvurusu nda tecrübeli bir firma olarak sizlere ayrıcalıklı bir hizmet sunuyoruz.

Alanya ve Antalya’da Yabancı Personel İşe Alımı ve Alanya’da Yabancı Çalışma İzni Alınması, Alanya’da Yabancı İkamet İzni Alınması, önemli bir konudur. Turizm ve emlak sektörlerinde Alanya’da Yabancılara Çalışma İzni alma konusunda bilgi almak; görüşlerimize başvurmak için danışmaktan çekinmeyin.
Yabancılar hukukunda aşağıdaki alanlarda yardımcı olmaktayız:
Türkiye Vizesi
Alanya’da İkamet izin belgesi
Alanya’da İnsani ikamet izni ile bulunanlara hukuki yardım
Alanya’da Vatandaşlık başvuruları
Alanya’da Çalışma izinleri
Sınır dışı edilme riski altında bulunanlara hukuki yardım
Geri gönderme merkezinde tutulan kişilere hukuki yardım
Türkiye’de ikamet şartını yerine getirmesine ve düzenli geliri olmasına rağmen birçok kişinin vatandaşlık başvuruları geri çevrilmekte bazen ikamet izinleri dahi iptal edilmektedir. Vatandaşlık başvurusu ve ikamet başvurusu reddedilen müvekkillerimizin bu sorunlarını dava yoluyla çözmelerine yardımcı olmaktayız.
Antalya-Alanya Bölgesinde Yabancılara Hukuki Danışmanlık ve Avukatlık Hizmetleri, önem arz etmektedir. Her yıl binlerce yabancı haklarında verilen asılsız ihbarlar nedeniyle geri gönderme merkezlerine gönderilmekte ve bu yabancılar hakkında Sınır dışı kararı verilmektedir. Bu karara itiraz süresi çok kısa olup; bu sürede itiraz edilmezse ve Alanya Yabancılara Hukuki yardım hizmetimizden faydalanmazlar ise, Türkiye’deki meslek ve pozisyonlarına bakılmaksızın ülkelerine geri gönderilmektedirler.
Türk Vatandaşlığı Kanunu ile ilgili rehberliğimizi arayan tüm yabancı birey ve yatırımcılara yardım etmek için her şeyi yapacağız. Kanunlarımızda bazı konularda başvuruların son tarihi vardır. Bu nedenle herhangi bir işlemle karşılaştığınızda; tebligat aldığınızda gecikmeden bize başvurun. Unutmayın ki, tebligatın içeriğine göre yürütülmesi gereken birçok hukuki süreçler vardır. Bu süreçler hakkında tayin edilmiş süreleri kaçırmak, hak kaybına yol açmaktadır.
Ayrıca, yabancıların çalışma düzenini belirleyen kanunları ihlal eden müşterilerimizi destekliyor ve onlara kesilen para cezalarına itiraz ediyoruz. Müvekkillerimizin, Alanya’daki tüm hukuki işlerinin kurallara uygun olmasın hızlı bir şekilde temin ediyoruz.
Yabancılar hukuku, siyasi ve ekonomik nedenlerden ötürü sık sık değişmektedir. Türkiye daha fazla yatırımcıyı cezbetmek ve beyin göçünü teşvik etmek için bu kuralları kolaylaştırmaktadır. Türkiye’nin Avrupa Ortak Pazarı’na dahil olması, yabancı yatırımcıların hem Avrupa hem de Ortadoğu pazarına kısa yoldan erişmesini sağladığından birçok yatırımcı ana yatırım üssü olarak Türkiye’yi seçmektedir.
Çeşitli sebeplerden ötürü yabancı müvekkillerimizin, karşı karşıya kaldığı sınır dışı edilme veya oturma ve çalışma izinlerinin iptali karşısında gerekli hukuki dava ve takip yolları konusunda uzmanlaşmış ve Alanya’da Yabancı Dil Bilen Avukat ve Personelimiz ile her konuda yardımcı olmaktadır.
Alanya’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen yabancı müvekkillerimize, vatandaşlık kazanmaya elverişli yatırım türlerinde yardımcı olmak ve Alanya’da Vatandaşlık Müracaatlarını takip etme konusunda gereken hukuki ve idari tecrübeye sahibiz.
2019 Eylül ayında yatırım yoluyla Alanya’da Vatandaşlık Elde Etme konusunda yapılan değişikliklerle artık 250.000 USD değerinde Alanya’da Emlak Alan Yabancılara vatandaşlık yolu açılmıştır. Ortadoğu, Rusya ve Çin’den birçok yatırımcını bu yolla vatandaşlık almakta ve ikinci pasaport sahibi olmaktadır. Gerek Alanya’da Emlak Satın Alma gerekse Alanya’da Vatandaşlık Başvurusu kolay bir yol değildir. Müvekkillerimizin değerinde ve kanuni sınırların üzerinde emlak satın almalarını sağlıyoruz. Sözleşmelerin hazırlanması ve taşınmaz alımı işlemlerinde de müvekkillerimizin yanındayız. Bu aşamadan sonra gerekli evrakların toplanması, tercümesi, dosya haline getirilmesi, başvuruların yapılması ve takip edilmesi hizmetini sunuyoruz. Alanya’da Emlak Edinme Yoluyla Vatandaşlık, hem Alanya’nın bir cazibe merkezi olması hem de yüksek geri dönüşüm sağlaması birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Alanya Taşınmaz Alımı Yoluyla Vatandaşlık birçok zorlu süreci içerir. Bu süreçte hem Alanya Tapuda Avukat Yardımı hizmetimiz hem de Alanya Göç İdaresinde Avukat Yardımı Hizmetimiz ile birçok müvekkilimizin işlerini sorunsuz bir şekilde işlemlerini sonuçlandırdık.
Alanya’da Yabancılar İçin Emlak Edinme her ülke vatandaşları için farklı yasal süreçlere tabiidir. Alanya’da Emlak Alımı Sırasında Avukat Yardımı ile geldiğiniz ülkenin Türkiye ile emlak alımı-satımı konusunda karşılıklılığı olup olmadığını inceliyoruz. Yabancılara uygulanan sınırlamaları anlatarak Alanya’da Ticari ve Kişisel Kullanım İçin Taşınmaz Alımı hakkında bilgilendiriyoruz. Alanya’da Yabancılar için Görevlendirme(Vekalet ile) Yoluyla Taşınmaz Alımı hizmetimiz kapsamında her yıl on beş kadar taşınmazı müvekkillerimiz adına, koşulları ve fiyat müzakerelerini onlar adına yaparak, alıyoruz. Bugüne kadar, bu konuda onlarca referansımız mevcuttur.
Bölgemizde yabancılar ticari işlemlerini yürütmek için şirket açmaktadırlar. Alanya’da Yabancılar İçin Ticaret Hukuku Yardımı sağlayarak; Alanya’da Yabancı Ortaklı Şirket Kurma; Alanya’da Yabancı Ortaklı Şirket İdaresi ve Alanya’da Yabancı Ortaklı Şirketlerin Feshi konusunda eşsiz deneyimimizle yanınızdayız. Alanya’da Hukuki Süreçlerin Yönetimi konusunda bünyemizde bulundurduğumuz uzmanlarla yanınızdayız.
Müşterilerimizin hedef ve ihtiyaçlarını anlamak her zaman ana hareket noktamızdır. Sorunları önceden teşhis etmek; engelleri aşmak; maliyetleri ve riskleri en aza indirmek konusunda tecrübemize güveniyoruz.

İletişim

    İletişime Geç:
    Bize Danışın