Aile Hukuku

Aile toplumun en temel direğidir; ancak sağlıklı bir ilişkinin imkansız hale gelmesiyle birlikte aile bireylerinin maddi, manevi ve hukuki geleceği hakkında soru işaretleri oluşmaktadır.

Felix Legal’in Alanya aile hukuku uyuşmazlıklarındaki tecrübeli kadrosu, değerli müvekkillerimize, manevi olarak bu süreci en az hasarla atlatacak şekilde Alanya’da hukuki danışmanlık ve dava takibiile ilgilenmektedir.

Müvekkillerimize Alanya’da boşanma, Ortak Çocukların Velayeti ve Aile Mallarının Paylaşılması konusunda hızlı ve etkin çözümler sunuyoruz.

Ülkemizde evlilik sözleşmesi olarak bilinen sözleşmeler mevcuttur. Bu sözleşmeler, evlilik süresi içinde eşler tarafından kazanılan gelirin nasıl paylaşılacağını gösterir. Büromuz, Alanya’da Evlilik Sözleşmesi hazırlama konusunda faaliyet göstermektedir.

Eşinizle evlenmenizin hemen akabinde yapacağınız bu Evlilik Sözleşmesi ile hukuki geleceğinizi garanti altına alıyoruz. Evlilik Sözleşmesinin sağladığı koruma ile herhangi bir tatsız boşanma sonrasında malvarlığınızı güvenceye almış olursunuz.

Alanya’da Evlilik Sözleşmesinin yapılamaması halinde evlilik esnasında kazanmış olduğunuz malvarlığı ve gelirler hesap edilerek iki parçaya ayrılacak ve bir parçası eski eşinize verilecektir.

 

Alanya, Yabancı Evliliği yüksek olan bir ilçedir. Alanya’da Türk Vatandaşları İle Evlenme şartları ve süreci hakkında danışmanlık sağlıyor ve Alanya’da Evlenen Çiftler İçin Evlilik Sözleşmesi çiftlerin mali geleceğini koruyoruz.

Amacımız, bozulan ilişkilerin müzakere yoluyla çözülmesini sağlamak ve tarafları, yıpratıcı dava süreçlerinden uzak tutmaktır. Boşanma Süreci sizin isteklerinize göre düzenlenir ve deneyimli ekibimiz tüm süreç boyunca size rehberlik edebilir.

Alanya’da Boşanma sonrası mali uyuşmazlıkları çözmek ve Alanya’da Boşanma Çözümleri konusunda ciddi başarılara sahibiz. Mali durumunuzu güvence altına almak konusunda aile hukuku avukatlarımız size yardımcı olacaktır. Boşanma, finansal bir uzlaşmanın yapılmasını ve varlıklarınızın korunmasını; ilişkinizin diğer yönleri üzerinde bir anlaşmaya varmanın yolunu açar.

Alanya’da Boşanma Davası açmak yerine; Anlaşmalı Boşanma yolunu müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Tarafların taleplerini dinledikten sonra hazırladığımız belgeler ile Alanya’da Anlaşmalı Boşanmayı kolaylaştırıyoruz. Anlaşmalı boşanma, uzun süren ve yıpratıcı olan Boşanma Davalarından daha kolaydır. Alanya’da Anlaşmalı Boşanma hakkında bilgi almak için bize müracaat edin.

Herhangi bir evliliğin sona ermesiyle ilgili önemli bir endişe, maddi olarak nasıl başa çıkacağınızdır. Mahkemeler, emir verme ve adil bir sonuç elde etmek için varlıkları ve geliri yeniden dağıtma konusunda geniş bir takdir yetkisine sahiptir. Her vaka kendi şartları ve gerçeklerine göre değerlendirilir. Bizim amacımız sizin beklenti ve önerilerinizi hukuka uygun olarak en iyi şekilde temsil etmektir.

Elimizden geldiğince, tarafları boşanmanın mali çözümlerini, mahkeme kararlarına ihtiyaç duymadan ve dostane bir şekilde kabul etmeye teşvik ediyoruz çünkü bu hem siz hem de eski eşiniz için genellikle daha hızlı ve daha ucuzdur.

Eşiniz, size bir daha hiçbir şekilde para vermemekle; malvarlığını kaçırmakla tehdit ediyorsa veya dava esnasında dürüst davranmadığını; hesaplarını kapattığını gayrimenkullerini hızlı bir şekilde elden çıkardığını görürseniz iş işten geçmeden harekete geçmek zorundasınız.

Bu gibi hareketlerin önüne geçmek için Alanya’da Aile Hukuku desteğimizle eşinizin Türkiye ve Alanya’daki Mal Varlığını Dondurabilir ve mahkemeye başvurarak tedbir kararı alabiliriz.

Tedbir kararı, mal varlığını korumak için bazen eşinize önceden haber verilmeksizin mahkemeler tarafından verilebilecek güçlü bir koruyucu çözümdür.

Davada dürüst olmayan davranışlara karşı korunmaya yardımcı olabilir. Bu karar eşinizin malvarlığını kaçırmasına; taşınmazlarını başkalarına devretmesine mani olur. Böylelikle boşanma kararının mali sonuçlarını hükümsüz kılacak davranışlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Tedbir kararı Alanya Tapu Müdürlüğüne ve eşinizin çalıştığı bankalara gönderilir. Böylece mağduriyet yaşama ihtimaliniz ortadan kalkar.

Boşanma sonrasında, başkaca bir geliriniz olmadığı hallerde eşiniz, alıştığınız hayat standartlarını karşılamak zorundadır. Bu zorunluluk Eşlere Bağlanacak Nafakalar ile çözümlenir.

Alanya’da Dava yoluyla veya Anlaşmalı Boşanmalarda, nafaka limitlerinin belirlenmesi esnasında işini iyi bilen bir avukattan destek almak yeni hayatınıza daha kolay başlamanızı sağlayacaktır. Nafaka ile beraber eşler evlilik müddeti boyunca kazançlarını evlilik sonrasında paylaşmak zorundadır.

Mal paylaşımı, boşanma davası ile beraber görülebileceği gibi daha sonra açılacak davalar ile de görülebilir. Felix Legal’in ekibi bu süreçleri tek kalemde sonlandırmaya ve alıştığınız hayat standartlarını koruyacak bir yaklaşım ortaya koyacaktır.

Boşanma davalarında ortak çocukların velayeti de önemli bir konudur. Sekiz yaşının üzerindeki çocuklara kiminle beraber yaşamak istediği sorulmaktadır. Bu zor süreçte çocuklar, önceliğimizdir.

Çocuğun refahı ve mutluluğunu temin edecek eş ile beraber yaşamasını sağlamak; bununla beraber diğer eş ile çocuğun sağlıklı bir ilişki kurmasına izin vermek konusunda mahkeme çok dikkatli bir değerlendirme yapmaktadır.

Alanya Felix Legal olarak, sizin çocuğun sağlıklı gelişimi için en iyi duygusal ve maddi ortamı sağlayabilecek konumda olduğunuzu mahkemeye kanıtlarız.


Bazı durumlarda partnerler evlilik birliği olmaksızın beraber yaşama devam etme kararları almaktadır. Bu gibi durumlarda ise evlilik birliğinin bulunmadığı için babanın kim olduğu gibi konularda soru işaretleri olabilmektedir. Eğer evlilik birliği dışında doğan çocuğunuzun nüfus kayıtlarını düzeltmek istediğiniz takdirde tanıma davası açmalısınız. Bazı durumlarda ise erkek partner doğumdan sonra sorumluluk kabul etmemektedir. Bu takdirde babalık ve soy bağı davası açılması gerekmektedir. Alanya’da Babalık Davası ve Alanya’da Tanıma Davası konusundaki tecrübemizle müvekkillerizin yanındayız.
Aile hukuku alanında aşağıdaki dallarda faaliyet göstermekteyiz:


1. Alanya’da Boşanma ve Ayrılık davaları


2. Alanya’da Eşlere karşı İhtiyati Tedbir Kararları


3. Alanya’da Anlaşmalı Boşanma


4. Alanya’da Ortak Çocukların Velayeti


5. Alanya’da Evlilik sonrası Mali haklar ve Malvarlığının Paylaştırılması


6. Alanya’da Eşinin Gelirine Bağlı Eşler İçin Yoksulluk Nafaka Kararları


7. Alanya’da Ortak çocuğun Giderleri İçin Nafaka Kararları


8. Alanya’da Ortak çocukla Olan İlişkilerin Düzenlenmesi


9. Alanya’da Uluslar arası Boşanma Davalarında Ortak Çocuğun Yurtdışına Kaçırılmasını Önlemeye Dönük İhtiyati Tedbir Kararları


10. Alanya’da Aile içi şiddet halinde, şiddete başvuran eşe yönelik evden uzaklaştırma kararları


11. Alanya’da boşanma davası kararlarının icrası


12. Alanya’da Nafakaların ödenmemesi halinde nafaka alacaklarının tahsil edilmesi


13. Alanya’da Babalık Davası Açılması


14. Alanya’da Tanıma Davası Açılması

Daha fazla bilgi almak için hemen randevu oluşturun. Ayrıcalıklı Alanya Boşanma Avukatlığı ve Alanya Aile Hukuku Avukatlığı Hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin. Huzurlu ve güvenli geleceğinizi bizimle inşa edin.

İletişim

    İletişime Geç:
    Bize Danışın