Taşınmaz Hukuku

Alanya’da Ticari Veya Şahsi Kullanım Amacıyla Taşınmaz Almak insan hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle Alanya’da Taşınmaz alırken, taşınmazın niteliği, hukuki durumu ve imar durumunu incelemeden taşınmaz almak ileride birçok hukuki riski de beraber getirmektedir. Felix Legal ailesi olarak, Alanya’da taşınmaz alımı öncesinde ve devir esnasında Alanya’da tapuda sunacağımız danışmanlık hizmetiyle, yaşamınızın ve yatırımınızın geleceğini de güvence altına alıyoruz.

Alanya ve Antalya bölgesinde tatil amaçlı veya kişisel amaçlı taşınmaz alırken, taşınmazın hukuki durumu iyi bir şekilde kontrol edilmeli; krediye uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Taşınmaz satın almak uzun soluklu bir yatırımdır ve alım esnasında dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar mevcuttur. Yatırımın geri dönüşü oldukça önemlidir; zira devirden sonra sıkıntı yaşamamak için muhakkak devir öncesinde bir avukat huzurunda sözleşme imzalanmalı ve tüm para hareketleri ispatlanabilir araçlarla devredilmelidir. Bizim ilk hedefimiz müvekkilimizin devir sonrasında herhangi sıkıntı yaşamasını önlemektir. Bireyleri ve aileleri, taşınmaz alımının her aşamasında yanında bulunuyor ve destekliyoruz. Her yıl yaklaşık yirmiye yakın taşınmazın devir işlemlerini ve sözleşmelerini yönetiyoruz.

Hizmetlerimizin konusu: Alanya’da Gayrımenkul Finansmanı, Alanya’da Satış, Alanya’da Kiralama, Alanya’da Ticari İşletme Kiralama Ve Alanya’da Gayrimenkul Geliştirme Projeleridir. Alanında uzman emlak danışmanlarımızla gayrimenkul alımları ve arazi kiralamaları konusunda önemli başarılarımız mevcuttur. Zor sorunları çözmek ve karmaşık arazi işlemlerini verimli bir şekilde yönetiyoruz. Emlak danışmanlarımızla bugüne kadar ofis binaları, oteller, restoranlar, villalar, tatil amaçlı konut projeleri, karma kullanımlı projeler konusunda danışmanlık yaptık ve devirlerine aracılık ettik. Ayrıca sahip olduğunuz Alanya’da Bulunan Gayrimenkulleri Elden Çıkarmak isteyen müvekkillerimizin satış işlemlerini takip ediyoruz. Alanya Ve Antalya Bölgesinde Yüksek Kaliteli Gayrımenkul pazarında güvenilir danışmanlık ve destek hizmetlerimizle her zaman müşterilerimizin yanındayız. Müvekkillerimizin başarısını derinden önemseyen tüm ekibimiz, Alanya’da taşınmaz hukuku konusunda hukuki hizmetler ve tavsiyeler sunmaya, sorunlara karşı yaratıcı ve yaratıcı yaklaşımlar, şaşmaz etik ve sağduyuya odaklanmıştır.

Gayrimenkul işlemlerinin tamamlanması amacıyla müşterilerimizle yakın işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Kafa karıştırıcı sözler, yerine müvekkillerimizin çıkarlarına en uygun olan tavsiyeleri açık ve anlaşılabilir bir dille ifade ediyoruz. Antalya Ve Alanya Emlak Pazarında Satın Alma, Elden Çıkarma, Geliştirme Veya Mülk Anlaşmazlıkları gibi, her durumda rehberlik etmek için iyi bir konumdayız. Alanya’da Ticari Emlak, Konut, Otel, Perakende, Endüstriyel Ve Arazi Mülkleri dahil tüm sektörlerde denizaşırı yatırımcılar ve yerel müşterilerimizle çalışıyoruz.

Alanya’da Gayrimenkul Avukatı olarak, tüm gayrimenkul edinme ve elden çıkarma süreçlerinde sizin yanınızdayız. Alanya’da Taşınmaz Alımı-Satımı Sözleşmesi Hazırlama hizmeti sunarak bütün sözleşmelerinizin geçerli olması için aradığı şartları taşıdığına emin olmanızı sağlıyoruz.

Gayrımenkuller hakkında aşağıdaki dallarda faaliyet göstermekteyiz.

 1. Alanya’da Gayrimenkul Geliştirme Projeleri
 2. Alanya’da Mimar Ve Yüklenici Sözleşmeleri
 3. Alanya’da Ticari Kiralamalar Ve Konut Kiralamaları (Ev Sahibi Ve Kiracı Temsilciliği)
 4. Alanya’da Yurtdışındaki Kişiler Tarafından Gayrimenkul Edinme
 5. Alanya’da Mülk Ve Tesis Yönetimi Anlaşmaları
 6. Alanya’da Gayrimenkulle İlgili Dava Ve Tahkim (Gayrimenkulde Haciz Dahil)
 7. Alanya’da Emlak Sözleşmelerini Etkileyen COVID Mevzuatı (Ör. Kiralamalar, Yüklenici Sözleşmeleri Vb.)
 8. Alanya’da Tapu İptal- Tescil Davaları
 9. Alanya’da Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Ve Emlak Geliştirme Firmalarına Danışmanlık Hizmetleri
 10. Alanya’da Gayrimenkul Değerleme Faaliyetleri
 11. Alanya’da Alış-Veriş Merkezlerinde Dükkan Kiralama Hizmetleri
 12. Alanya’da Yüklenici Ve Arsa Sahipleri Arasında Düzenlenen Akitler
 13. Alanya’da Yüklenici Tarafından İnşa Edilen Taşınmazların Taraflar Arasında Belirtilen Standartlara Uyup Uymadığının Kontrolü
 14. Alanya’da Gıda Ve Tarım Ticareti Dahil Olmak Üzere Tarım Arazileri

Felix Legal’in emlak ekibi, kapsamlı deneyimine sahip avukatlardan oluşur ve Alanya’da Mülk Edinimi Ve Satışı, Alanya’da Mülk Geliştirme, Alanya’da İnşaat Hukuku, Alanya’da Gayrimenkul Finansmanı, gayrimenkulün çözümü ve Alanya’da İnşaat Anlaşmazlıkları dahil olmak üzere gayrimenkul sahipliği ve kullanımının tüm yönlerini kapsayan kapsamlı bir hizmet sunar. Felix Legal’de işlemlerinizi sorunsuz ve stressiz hale getirmeye kendini adamış deneyimli ve kararlı emlak avukat ekibimiz var.

Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet etmeyen kişilere, satış ve satın alma, kira uzatmaları ve konut kiralanması dahil olmak üzere konut mülk işlemlerinin tüm yönleriyle ilgili tavsiyelerde bulunuyoruz. İşlemlerin yasal yönünü ele alarak müşterilerimizin stres ve endişeden kurtarıyoruz. Sizi ne satın aldığınızı hakkında rapor hazırlayarak bilgilendiriyoruz ve bu raporda mülkünüzle ilgili yasal sorunları sade bir ile kapsamlı şekilde açıklıyoruz. Yapılan işlemlerde şeffaflığı ve verimliliği garanti ediyoruz. Alanya’da Taşınmaz Avukatı olarak birçok referansımız mevcuttur.

Bizimle ilk iletişime geçtiğinizde, size e-postayla anında ayrıntılı bir fiyat teklifi vereceğiz; Yapacağımız işin ve ilgili masrafların bir dökümünü görmenize izin vererek, olası maliyetinizin net bir tahminiyle bilinçli bir karar vermenizi sağlar. Ek çalışma gerekip gerekmediğini size önceden bildireceğiz, böylece yasal ücretlerde sürpriz olmayacaktır.

Satıcılar ve alıcılar için, Alanya’da Gayrimenkul sözleşmesinin hazırlanması, incelenmesi ve müzakeresi, Alanya’da Emlak sözleşmesinin satıcıya açıklaması, Alanya’da Tapuda satıştan önce her türlü sorunu (onarım sorunları, tamir vb. Dahil) çözmek, Alanya’da Alıcı ile yazışmalar, Alanya tapuda avukatla temsil hizmeti sunmaktayız.

Alanya’da Bir Ev Satın Almak için bir Alanya’da Gayrimenkul Satın Alma Sözleşmesi İmzalamadan önce bir avukatla görüşün. Alanya’da Emlak Avukatınız, mali çıkarlarınızı korumak ve beklediğinizi almanızı sağlamak için gayrimenkul satın alma sözleşmesinde değişiklikler önerebilir.

Bir emlak komisyoncusu, genellikle mal sahibi veya ev sahibi tarafından belirlenen şartlarda satın almaya veya kiralamaya hazır, istekli bir alıcı veya kiracı bulduğunda komisyon alma hakkına sahiptir. Bu iş basit gibi görünse de, aracılık komisyonlarının ödenmemesi konusundaki anlaşmazlıklar son derecede yaygındır. Alanya’da Aracılık sözleşmelerinin sayısız türü vardır. Bu anlaşmazlıklar son derece karmaşık olabilir ve Alanya’da deneyimli bir avukatın yardımını gerektirebilir. Alanya’da Emlak Komisyonculuğu ihtilaflarını başarıyla çözme konusunda deneyimliyiz.

İletişim

  İletişime Geç:
  Bize Danışın